Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Środa, 27 Październik 2021r. imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

Halina (2011-05-12 15:45:11)

Współczuję matkom z małymi dziećmi, w mieście brak jest terenów parkowych. Wybranie się na śpacer nad San to dość daleko. Pozostaje skwer na Rynku i trochę zieleni w sąsiedztwie Kościoła.Wzdłuż ul.Jana Pawła II i nad Dynówką winien być urządzony park z ławeczkami i placem zabaw dla dzieci.

Dynowiak (2011-05-06 22:09:19)

Przy budowie obecnej ul.Jana Pawła II zasypano fosę wzdłuż dawnych wałów obronnych. Wały straciły przez to wymiar przestrzenny. W system obronny miasta , od strony północnej , został b.mocno wpisany Kościół pw Św. Wawrzyńca z rozlewiskiem Dynówki . Ten fragment terenu nie powinien być zabudowany lecz przeznaczony na planty ciągnące się wzdłuż rzeki jako miejsce widokowe i przeznaczone do rekreacji.

Marek (2011-05-05 09:31:14)

Igiozanin ma rację.Miasto nie posiada parku i miejsca rekreacji.Już pod koniec XIXw.Ks.G.Sałustowicz przeznaczył znaczny obszar ziemi kościelnej - od Wałów do miejsca , gdzie znajduje się Dom Opieki - na Park Miejski. Utworzo0no sadzawkę ,zasilaną z Dynówki.Po II wojnie tereny te zostały przecięte tzw.Nową Drogą ,fosa wzdłuż Wałów zasypana.W jej miejscu wybudowano bazę budowlaną. Park Miejski powinien objąć również obszar - u podnóża Kościoła - wzdłuż rzeki Dynówki , aż do Dworca PKS.

Igiozanin (2011-04-25 11:12:13)

W programie rewitalizacji jest urządzenie parku miejskiego na terenie podworskim.Ten park winien być przedłużony wzdłuż Dynówki - okolice Domu Opieki - w stronę kościoła aż do D Park Miejski powinien objąć także tereny wzdłuż Dynówki z otoczeniem kościoła aż do Dworca PKS.Należałoby rozważyć odtworzenie fosy przy wale (likwidacja bazy budowlanej).Tam powinny powstać planty.

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane