Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Środa, 27 Październik 2021r. imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

Gołąb (2011-07-06 12:40:31)

W Kraju wydawane są miliardy złotych na budowę stadionów olimpijskich w kilku największych miastach . Zapomina się natomiast o małych ośrodkach miejskich - gminach , w których brak ośrodków sportowych , w tym krytych basenów czynnych cały rok. W Dynowie brak takiego basenu dla Gminy Dynów i okolicznych miejscowości ( ok.10 tyś. mieszkańców).Gdzie młodzież ma nauczyć się pływania? Basen również służy do rehabilitacji osób w różnym wieku, ze schorzeniami narządów ruchu, reumatologicznymi czy nawet kardiologicznymi. Ten obiekt jest tak samo potrzebny jak dobrze zorganizowany i wyposażony ośrodek zdrowia. Zadbajmy przynajmniej o zdrowie dzieci i młodzieży.Basen to również sposób na spędzenie wolnego czasu.

habel (2011-06-30 12:40:23)

Budowqa trasy średnicowej wzdłuż nas ypu kolejki to inwestycja nr 1 dla miasta , które jest sparaliżowane ruchem samochodów ciężarowych, ,uniemożliwiających normalne funkcdjonowanie miasta.Należy zebrać podpisy mieszkańców miasta ,domagających się budowy stosunkowo niewielkiego odcinka drogi (wyprostowania przebiegu), omijającej centrum miasta.To jest zadanie wojewódzkie. Niech platformersi wezmją się wreszcie za robotę.Bezrobocie rośnie,a ogranicza się budowę dróg .Również niezrozumiały jest transport tysięcy ton żwiru , gdy można wybudować na miejscu wytwórnię prefabrykatów betonowych. Przez 20 lat Rzeszów nie zainwestował przysłowiowej złotówki w stworzenie w Dynowie miejsc pracy.

bartkowiak (2011-06-21 13:27:51)

Obwodnica , a właściwie trasa średnicowa - na 835, prowadząca z Lublina na południe Kraju jest drogą ponadregionalną. W związku z tym niesamowicie zatłoczoną , co stwarza ogromne zagrożenie dla życia mieszkańców , poruszających się w stronę Rynku ( ostry zakręt i wąskie chodniki ). Trasa, poprowadzona wzdłuż nasypu kolejki ,powinna być już dawno zrealizowana przez Woj.Zarząd Dróg i Mostów w Rzeszowie. Podpowiadam : jeżeli ta inwestycja nie zostanie ujęta w planie najpilniejszych inwestycji drogowych woj.podkarpackiego , należy zorganizować protest , blokujący ruch na tej trasie. A już teraz należy doprowadzić do ograniczenia przejazdu pojazdów ciężarowych,kierując je szosą na Domaradz.

przedmieszczanin (2011-06-17 16:40:49)

Postulat mieszkańca w sprawie obwodnicy na drodze 835 powinien być potraktowany priorytetowo. To jest zadanie władz wojewódzkich.Droga ta jest bowiem wojewódzka. Jej przebieg w obrębie miasta wyznacza trasa wąskotorówki. Miasto w centrum dusi się od samochodów , w tym najbardziej uciążliwych ciężarowych. Ostre zakręty od Rynku do ul.Mickiewicza stwarzają ogromne zagrożenie dla ludzi , tym większe, że wąskie są chodniki . Władze miasta powinny bez przerwy monitować w tej sprawie w Rzeszowie.Ponoszą wielką odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców , a także ochronę zabytku I klasy ,jakim jest piękna renesansowa brama , narażona na wstrząsy i uderzenia samochodów (już zaistniał taki wypadek).

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane