Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Wtorek, 26 Październik 2021r. imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

Gość (2011-07-18 08:23:16)

To nie jest w porządku , że firmy eksploatujące żwir , mogą bezkarnie sparaliżować główne ulice miasta. Jeżeli Rzeszów nie może wybudować kilku kilometrów obwodnicy , obowiązkiem miasta , dbającego o życie i zdrowie mieszkańców jest zastosowanie drastycznych zakazów , aż ktoś się ocknie. Niech u siebie wpuszczą tiry np na ulicę 3 Maja. W Dynowie mieszkają ludzie tej samej nacji i rasy i nie można ich dyskryminować w imię wyższych racji wojewódzkich.Niech Rzeszów też zauważy , że w małych miasteczkach mają prawo żyć w normalnych warunkach ludzie , nie gorsi od tych , zamieszkujących stolicę województwa.

Bartkowiak (2011-07-14 09:46:57)

"Ktoś " Ty jesteś, że dla ciebie ważniejszy jest interes firm ekploatujących żwirowiska niż życie i zdrowie mieszkańćów. Zamieszkaj Ty Ktoś chociaż na jeden dzień przy ul.Mickiewicza ,czy Piłsudzkiego ,to nie będziesz się użalał nad transportującymi żwir i rozjeżdzającymi całe miasto. To jest faktycznie terroryzm tych , którzy nabijają sobie kasę kosztem społeczeństwa.Niech firmy te włączą się w rozwiązanie tego problemu poprzez budowę zaledwie kilkumetrowej trasy po równym nie zabudowanym terenie.

Ktos (2011-07-13 13:58:46)

bartkowiak k***wa chłopie a ciężarówki do siedlisk będą latać po żwir !!!!!!!!bo wszędzie są ograniczenia tonażu ,chyba że ty taczkami będziesz woził materiał na autostradę,hmm jak tak to gra.

Przemysław (2011-07-10 19:53:21)

W googlu w informacji o miejscowościach Gminy Dynów o Pawłokomie zbyt pobieżnie potraktowano tragiczne wydarzenia z okresu II wojny. Najazd hitlerowski na Polskę wzbudził ogromny entuzjazm wśród tzw Rusinów.Uroczyście dokonywano w miejscowościach nadsańskich " pogrzebów Polski" ( zakopywano ,przeważnie w sąsiedztwie cerkwi flagę i godło Polsk). Ludność ta masowo zgłaszała się na służbę do gestapo i granatowej policji . Wydarzenia w Pawłokomie były pokłosiem mordów dokonanych na partyzantach polskich pochodzących z tej miejscowości i sąsiednich. Był to akt odwetu ,wcześniej podbudowany dochodzącymi wiadomościami o masowych mordach , dokonywanych na ludności polskiej na Wołyniu i Podolu. Aspekt odwetu towarzyszył także tragicznym wydarzeniom w Jedwabne. Miejscowi Żydzi donosili NKW na Polaków , którzy stracili życie z rąk bolszewickich oprawców. To niest prawda ,że jedna strona ma rację , a inni nie , bo są dotknięci fobią lub antysemityzmem. Każda wojna negatywnie oddziaływuje na psychikę i zachowania ludzi, niezależnie od narodowości .

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane