Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Środa, 27 Październik 2021r. imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

Marlena (2011-12-03 15:28:08)

Wspominając współczesnego architekta Mazura , pochodzącego z Dynowa należy wspomnieć o Andrzeju Wolańskim , który zaprojektował nowy dwór i inne budynki w mieście , a także Ignacego Kędzierskiego - naczelnego architekta Lublina w okresie międzywojennym.

Natalia (2011-11-30 18:37:26)

Bardzo dobrze , że ktoś pisze o tych sprawach na forum w internecie. W szkole wszystkie tematy są spłycone , a o patriotyzmie niektórzy wstydzą się mówić. Teraz jest moda na lewicowość i walkę z religią i opluwanie autorytetów narodowych i moralnych . Zapomniano , że z ideologii jakobińskiej i filozofii marksistowsko-leninowskiej rodziły się totalitaryzmy : bolszewicki i hitlerowski. Przedmiotem stała się ideologia nienawiści do drugiego człowieka, a sam człowiek podmiotem ideologii , która w imię idee fixe dążyła do żniszczenia obowiązujących w świecie chrześcijańskim norm moralnych. W Polsce zaczynamy naśladować wzorce z dzikiego zachodu i wschodu . Przykładem tego były zdziczałe zachowania lewicowej ekstremy na Krakowskim Przedmieśćiu , a ostatnio 11 listopada. 10% oddanych głosów na ugrupowanie spod znaku Urbana i Kotlińskiego też o czymś świadczy. Ja wierzę , że jako naród, tak doświadczony przez historię będziemy się kierować zdrowym rozsądkiem i zasadami , które zawiera Dekalog - najstarszy kodeks etyczny i moralny świata.

Fred (2011-11-24 13:36:23)

To prawda, że słowo patriotyzm stało się synonimem faszyzmu , a wszelkie wynaturzenia nowoczesnością.To się wtłacza młodzieży i ktoś ma w tym interes. Nawet w okresie PRL nie było takiej indoktrynacji. Ci sami apologeci tamtego imperium kłamstwa teraz usiłują przekonać nas , że przestrzeganie norm moralnych , zawartych w Dekalogu i w Piśmie Świętym jest czymś nagannym ( ciemnotą ) , a wszelkiego rodzaju patologie normą cywilizacyjną. Nie dajmy się zmanipulować ideologii kultu zła i nienawiści do tego co jest dobre.

Janek (2011-11-22 15:31:21)

Wydaje się niewiarygodne aby 3 lata po wyzwoleniu trwała na tych terenach tak okrutna wojna. W marcu 1947r. banderowcy spalili zamek w Dąbrówce Starzeńskiej. Dopiero gdy zginął gen.Świerczewski , skierowano na te tereny większe siły wojska. Po przeprowadzeniu Akcji Wisła na terenach południowo- wschodniej terenach Polski zapanował pokój. Ponieważ w okresie ostatniego 20-lecia znacznie okrojono w programach szkolnych nauczanie historii warto o tym powspominać chociażby w internecie.W nawiązaniu do lewicowej rozróby w Święto Niepodległości należy o patriotyżmie częściej mówić w gronie rodzinnym.

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane