Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Poniedziałek, 25 Październik 2021r. imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

lublinianin (2012-02-08 20:53:03)

Dowiedziałem się z Dynowinki (cenny publikator Dynowszczyzny ) , iż w marcu zostanie przedstawiony przez projektantów warszawskich najbardziej racjonalny przebieg trasy lubelskiej , pozwalającej na uwolnienie od przejazdów tranzytowych głównej ,a ciasnej arterii miasta ,począwszy od krzyżówki po Karolówkę.Chciałbym aby ten werdykt został opublikowany w internecie. Mam nadzieję , że projektanci - przed rozpoczęciem prac projektowych - dokonali rozpoznania terenu z autopsji , a nie na podstawie tylko wirtualnego przetworzenia planu miasta. Wielu urbanistów i architektów współczesnych uprawia bowiem swoje zawody wierząc w nieograniczoną moc wizualną i konceptualną komputera . Stąd rodzi się m.inn. chaos w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym Kraju.To samo dotyczy architektury nie odnajdującej kontekstu w krajobrazie i w najbliższym otoczeniu. Będę szczęśliwy , jeżeli moje obawy okażą nieprawdziwe.

radny miasta (2012-02-04 21:45:24)

Pojawiło się bardzo wiele wpisów dotyczących ruin zamku w Dąbrówce Starzeńskiej, a szczególnie ich odnowienia, zagospodarowania itd. Głosy słuszne tyle, że adresat nie ten. Być może Szanowni Rozmówcy nie wiedzą, że w Dynowie mieści się dwa urzędy samorządowe tego terenu. Jeden to - Urząd Miasta Dynów , który obejmuje tylko miasto Dynów,a drugi to - Urząd Gminy Wiejskiej obejmujący okoliczne wioski: Bachórz, Dylągowę, Hartę, Laskówkę, Łubno, Pawłokomę, Wyręby i Dąbrówkę Starzeńską. Wprawdzie istnieje Związek Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego ale mam obawy czy ten Związek jest w stanie podjąć wspólną inicjatywę odbudowy ruin zamku w Dąbrówce. Tak więc, może takie wpisy warto też umieścić na stronie gminy. http://www.gmina.dynow.pl/ Pozdrawiam

Jan (2012-02-02 12:21:22)

Internauci domagający się odbudowania baszt zamku w Dąbrówce mają rację. Dynowszczyzna to tereny o dużym potencjale turystycznym i wypoczynkowym. Zwiększonemu zainteresowaniu turystów i wczasowiczów będzie towarzyszyło powstanie nowych miejsc zatrudnienia. Warto zainwestować w rewitalizację zabytków tym bardziej , że można uzyskać dofinansowanie z UE.

Krakowiak (2012-01-26 15:58:34)

Z Dąbrówką związana jest historia Jędrzeja Wapowskiego kasztelana przemyskiego , który został zamordowany przez warchoła magnackiego Samuela Zborowskiego w czasie uroczystości koronacyjnych Henryka Walezego w 1574r. Został pochowany obok zamku. Cwierć wieku póżniej przeniesiony do krypty kościoła dynowskiego. W zamku schronienia szukali przywódcy Powstania Styczniowego Langiewicz i Mierosławski.

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane