Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Środa, 27 Październik 2021r. imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

Łukasz (2012-04-08 13:47:09)

Chasydyzm jest odbierany różnie wśród samych Żydów , szczególnie o poglądach laickich. Aby mieć pełniejszy obraz tego odłamu judaizmu - polecam artykuł Pawła Smoleńskiego w Gazecie Wyborczej z 7 - 9 kwietnia br. Ortodoksja w każdej religii ma często kontrowersyjne oblicze.

Tomek (2012-04-07 10:07:13)

Radości z przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz pomyślności w życiu codziennym -mieszkańcom Dynowszczyzny - życzy ostrowianin.

Piotr (2012-04-02 09:04:39)

Jest nadzieja na uaktywnienie turystyki w Dynowie. W dodatku tygodniowym do Rzeczpospolitej PlusMinus z 31.03 i 1.o4.br. Jest artykuł o budowie centrum chasydzkiego w Dynowie. Dla uczczenia wielkiego cadyka Cwi Emilemecha Szapiro, który żył i nauczał w Dynowie w XVIIIw. przyjeżdzają i będą przyjeżdzać Chasydzi z całego świata. Polecam przeczytać artykuł " Powrót do Dynowa". Żydzi mają zmysł gospodarczy i mogą dużo dobrego zrobić dla rozwoju Dynowa.

Zabramiak (2012-03-29 14:35:04)

To , że trzeba nam jedności nie trzeba przekonywać. Powszechny protest mieszkańców Dynowa przeciwko rozjedżaniu tirami i ciężarówkami zabytkowego centrum miasta już przyniósł jakiś efekt , gdyż zlecono opracowanie koncepcji trasy lubelskiej.Do 30.03.br.ma być opublikowany projekt . Mieszkańcy powinni się wypowiedzieć w tym temacie. Od realizacji tej trasy uzależnione jest życie i zdrowie mieszkańców ul.Grunwaldzkiej , Zamkowej , Mickiewicza , Piłsudzkiego , a także przyjezdnych oraz turystów ,którzy chcą zwiedzać świetny zespół kościoła pw.Św. Wawrzyńca bez ryzyka utraty życia pod kołami samochodów. Oczekujemy opublikowania projektu trasy na forum miasta.

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane