Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Czwartek, 23 Wrzesień 2021r. imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

(2013-06-02 14:07:09)

Strasznie zniszczyli te nasze planty :(

Michał (2013-06-01 11:12:16)

Dobrze , że płyta rynkowa będzie wyłożona płytami i kostką granitową. To jest najtrwalszy - właściwie niezniszczalny i estetyczny kamień. Kostki betonowe są tańsze ale szybko ulegają destrukcji. W okresie PRL manierą było zakładanie , w małych miasteczkach , skwerów - parków pośrodku placów rynkowych. Usiłowano w ten sposób zagospodarować plac , tworząc jednocześnie miejsce rekreacyjne. Była to błędna koncepcja w zakresie kształtowanie przestrzeni miejskiej. Jedyny plac w mieście powinien być agorą - miejscem spotkań i organizowania zgromadzeń . Nie wyklucza to funkcji rekreacyjnych. Wzorem są miasteczka włoskie. Zazwyczaj w sąsiedztwie ratusza znajduje się fontanna , grupa drzew , ławki , latem kąciki kawiarniane pod parasolami. Tego brakuje w Dynowie. Przebiegająca przez centrum trasa przelotowa ( 835 ) , rozbija przestrzeń funkcjonalną miasta. Brakuje terenów parkowych. Odtwarzany park podworski powinien być przedłużony, wzdłuż Dynówki , w otoczenie kościoła , najcenniejszego zespołu zabytkowego pomiędzy Przeworskiem i Krosnem oraz Sanokiem. Taki park miejski , rozciągający się od plebanii wzdłuż rzeki do kościoła , zamierzał zrealizować Ks.Sałustowicz na przełomie XIX / XX w. Jego wizja nadał jest aktualna i prosi się o wykonanie.

do Mariana (2013-05-29 18:15:21)

Drogi Panie Marianie, proszę sprawdzić i dokładnie przeczytać projekt rewitalizacji miasta, a szczególnie centrum - jest dostępny na stronie BIP Podkarpacie. Otóż drzewa będą, może Pan być spokojny. A co do Pana Burmistrza to zdecydowana większość mieszkańców Dynowa ocenia jego prace pozytywnie co weryfikują wybory. Pozdrawiam

Marian (2013-05-23 21:20:29)

To skandal co ci wlodarze miasta robią z rynkiem. Masz rację "przywłoka", że tylko bedzie beton i kostka, żadnego cienia. Po co powycinali wszystkie drzewa, tak jak nie można by zrobić rewitalizacji wkomponowując w istniejący juz drzewostan. To bedzie pustynia. W Dynowince 4/2013 burmistrz stwierdza, że projekt był wielokrotnie poddawany pod konsultacje społeczne. Ciekawy jestem kto brał udzial w tych konsultacjach i kto ostatecznie zatwierdził takie rozwiązanie ze strony urzędu. Trzeba nie mieć wyobraźni, że to błędny krok. Roboty prowadzone są niezwykle materiałochłonnie, bo przecież chodzi o jak największą wartośc inwestycji , a to ma znaczenie .... każdy chyba domysla się o co w tym wszystkim chodzi. Burmistrza trzeba rozliczyć za gospodarności i zasadności wydawania publicznych pieniędzy. Widzę, że gośc nie już żadnych skrupułów.

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane