Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Wtorek, 26 Październik 2021r. imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

Anka (2013-07-11 20:57:12)

Zgadzam się z opinią Michała, że Rynek nie powinien być parkiem . Miejsce pod park miejski wyznaczył ks.G.Sałustowicz ponad 1oo lat temu , przekazując na ten cel grunty należące do parafii , ciągnące się szerokim pasem od Plebanii wzdłuż Dynówki. Część założenia parkowego udało się zrealizować . Była to aleja grabowa , wyprowadzona w stronę Kościoła i sadzawka z wysepką pośrodku z łabędziami, zasilana wodą z Dynówki. Po II wojnie w miejscu wyschniętej sadzawki , odbywały się festyny , a obecnie jest ulica , prowadząca do DOS , pozostałą część zajęła ul.Jana Pawła II. Wzdłuż tej ulicy , równolegle do zachowanych reliktów zabytkowych wałów obronnych , powinny być założone planty (baza budowlana zlikwidowana ) i dalej wzdłuż Dynówki do Dworca PKS. Na mapach krajowych odcinek Sanu poniżej Dynowa , aż poza Dubiecko jest pokazywany jako strefa z wodą poza wszelkimi klasami czystości. Jeżeli nie będzie całkowitej kanalizacji miasta ( z Bartkówką ) i oczyszczalni biologicznej ścieków - kąpiel w Sanie jest związana z ogromnym ryzykiem dla zdrowia .

Krzysztof (2013-06-30 15:26:51)

W związku z nowym systemem zbiórki odpadów - śmieci, proponuję aby pojawiła się na stronie pełna informacja o sposobach segregacji, opłatach i terminie odbioru (to co dostawaliśmy w pakiecie). Dobrze by było aby zostało uruchomione aktualne forum albo aktywny komunikator do wymiany informacji i zadawania pytań w przypadku niejasności. Bo jest wiele szczegółowych pytań np. jeśli ktoś ma kubeł - kubły (120 czy 240 l) to czy trzeba do środka włożyć odpowiedni kolorem worek i do niego wsypywać odpady czy można bezpośrednio do kubła, - czy kubły muszą być przemalowane na odpowiedni kolor ( bo dotychczasowe mają różne kolory (koszt nowego to około 160 - 200zł), czy wystarczy tylko umieścić odpowiedni napis, - gdzie umieszczać kod- nalepkę (czy na kuble, czy na worku jeśli taki ma być włożony też do kubła), itd. Jeśli nie będzie innego forum to może księga gości będzie aktualizowana na bieżąco (przynajmniej raz na dzień).

Michał (2013-06-23 12:18:37)

Podtrzymuję swoją opinię , że w mieście Rynek jako jedyny plac o charakterze historycznym i kulturowym powinien spełniać funkcje uniwersalne integrujące społeczności miasta i gminy. Miejsce spotkań , zgromadzeń , koncertów , imprez rozrywkowych , nie wyklucza przecież funkcji rekreacyjnych z ławeczkami , ogródkami kawiarnianymi, kącikiem zabaw dla dzieci. Miłym i pożądanym akcentem powinny być grupy zieleni z fontanną. Należy odtworzyć ., ulicę kasztanów ., , wprowadzoną do poezji przez Stanisława Piętaka w pięknym wierszu "Dynów' ( zawarty w zbiorze : "Alfabet oczu" ). Trzeba również uzupełnić zabudowę pierzei wschodniej , a budynek Policji uszlachetnić poddaszem użytkowym z lukarnami. Planty właściwe to w mojej wyobrażni ciąg zieleni , łączący park podworski z terenami pod kościołem wzdłuż urokliwej Dynówki . Tylko w dni upalne San jest miejscem wypoczynku. Pytanie : dlaczego nie dokończono kanalizacji i nie wybudowano oczyszczalni biologicznej.? Ta piękna rzeka powinna być nie tylko "błękitną" ale przede wszystkim czystą.

Marian (2013-06-09 17:59:12)

Witam! Masz zupełną rację (wpis z 2.06.br.), że te nasze planty, wpisane od dziesiątków lat w krajobraz Dynowa, zostały bezmyślnie, bezpowrotnie zniszczone. A winnym tego są aktualne władze Dynowa, na czele z Burmistrzem i jego doradcami oraz Radą. To skandal. Tej władzy trzeba w końcu pokazać czerwoną kartkę. Szanowny Panie Michale (wpis z 1.06.br.), to, że kostka granitowa jest trwalsza od betonowej - to oczywiste i nie ma co wyjaśniać. To żaden argument przemawiający za tym, aby rynek wyłożyć płytami i kostką brukową. Jeżeli woli Pan przybywać na płytach i kostce, to gratuluję. Ja osobiście wolę przebywać wśród terenów zielonych, zadrzewionych, oczywiście z alejkami pełniącymi rolę komunikacji wyłożonymi pn. kostką brukową. Panie Michale, aż trudno uwierzyć, że chce Pan zrobić z rynku dynowskiego agorę. To nie ta epoka (to było w starożytnej Grecji, odpowiednik w starożytnym Rzymie forum romanum)- i wówczas plac nazywany agorą pełnił funkcję głównie polityczną, ale też i religijną oraz sądową (sądy skorupkowe). Chyba zgodzi się Pan ze mną, że w dzisiejszych czasach przywrócenie rynkowi takich funkcji jest niepotrzebne. Ile razy w roku miał Pan jakieś zorganizowane zgromadzenia na rynku?. Podtrzymuję jednak, że bardziej wykorzystany przez lokalną społeczność będzie rynek, gdy będzie on, choćby w części, placem zielonym, z alejkami, fontanną, ławkami, wśród drzew, cienia. Modernizowany park podworski jest moim zdanie za daleko, od centrum miasta, tzw. zabramy, mieszkańców bloków przy cmentarzu, aby aż tam chodzić. Czas pokaże, jak intensywnie będzie wykorzystywany plac podworski i czy była to inwestycja trafiona. Czy też okaże się, że pieniadze publiczne zostały zmarnowane, a działania Burmistrza nieracjonalne. Każdą inwestycję celu publicznego (i nie tylko) realizuje się bowiem dla ludzi, aby służyła ona ludziom. Musi byc zatem inwestycją trafioną. A nie tylko po to, aby było mówione, że się coś zrobiło. Pozdrawiam

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane