Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Czwartek, 23 Wrzesień 2021r. imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

Gosia (2015-07-23 11:58:31)

W pomieszczeniu za chórem , w dawnej wieży , odbywałam w latach 5) -tych katechizację . Maks podał dobry pomysł aby utworzyć tam kaplicę muzealną pod wezwaniem Św.Jana Pawła II . Parafianie chętnie przekarzą do muzeum świątki i przedmioty o charakterze sakralnym , będące świadectwami naszej kultury i tożsamośći narodowej , które często ulegają zniszczeniu. Adaptację pomieszczenia na cele muzealne wesprze Woj.Konserwator Zabytków.

Elzbieta (2015-07-21 21:12:10)

Adres email: stella7771@wp.pl

Z pelna nostalgia zawsze wspominam to przepiękne miejsce..dzięki mojemu drogiemu Tatce,ktory jako młody zoldak walczyl z bandami upa..:( Ci młodzi chłopcy nieśli w swoich sercach przezycia z tamtych strasznych lat i wspominali,uczyli swje rodziny i tęsknili cale zycie do tych miejsc i ludzi-przyjacol z czasów mlodosci! Jako dzicko,cala rodzina wracaliśmy do Dynowa i okolic choć dzielily nas setki kilometrow..nostalgia pozostala do dziś i przenoszna jest wraz z historia na kolejne pokolenia...! Tej jesieni po długiej nieobecności wybieramy się w dynowskie,cudowne okolice,dla moich rodzicow-ich pamięci,ze starymi zdieciami by zatrzymać czas,by pomyslec o Nich i starym Dynowie.. Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkancow tego magicznego zakątka Polski..Ela z Poznania :)

Jan (2015-07-08 19:39:09)

Tak jak budynek Urzędu Miejskiego powinien być uszlachetniony budynek Policji , przez nadbudowę poddasza użytkowego z lukarnami . W różnych miastach Kraju Policja otrzymuje na poprawienie warunków pracy i podniesienie prestiżu , środki na generalne remonty i rozbudowę. .Także nowo wybudowany w sąsiedztwie dom powinien otrzymać stosowną elewację , zbliżoną do sąsiedniej kamienicy ( w której dawniej była apteka ).

Maks (2015-07-08 10:30:38)

W kościele pw.św.Wawrzyńca wymieniono rokokowe organy na współczesne ( maniera , która niszczy wnętrza wielu polskich zabytkowych świątyń ). Proponuję aby stare organy zostały wyeksponowane w pomieszczeniu za chórem ( w dawnej wieży , rozebranej końcem XVIII w. ) . W tym pomieszczeniu można stworzyć muzeum z ekspozycją sztuki sakralnej. Może być także wykorzystane do uczestniczenia w Mszy św. po zainstalowaniu telebimu.

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane