Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Wtorek, 26 Październik 2021r. imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

jurek (2013-10-07 15:50:05)

A propos tirów - zapytanie do Pana Burmistrza ; jak przebiega procedura związana z budową obwodnicy ?

Marian (2013-10-06 17:12:54)

W nawiązaniu do wpisu "Danka" z 9.08.br. jednak poważnie obawiam się celowości tej inwestycji i pochłoniętych tam społecznych pieniędzy. Czas będzie najlepszym weryfikatorem tegoż zadania. Wspomniani wychowankowie z natury rzeczy będą tam przypisani. Czy młodzież z siąsiednich szkół będzie korzystać z tego miejsca, czy też bardziej będzie ciążyć do centurm, okaże się. Myślę że bardziej pójdzie w kierunku centrum. Zgadzam się z poglądem, że teren pod kosciołem powinien być wykorzystany dla celów rekreacyjnych i nie powinny tam pojawić się nowe zabudowania - choć czy to nie narusza praw wynikających z prawa własnosci? osób będących właścicielami tego terenu - zdecydowanie tak. Ale przecież na tym terenie pojawiła się ostatnio nowa zabudowa (budowla) w postaci parkingu - której to inwestorem jest właśnie miasto. Aby temu terenowi nadać charakter rekreacyjno-wypoczykowy niezbędne jest doprowadzenie rzeki Dynówki do przyzwoitego stanu, bo aktualnie to rzeczka zarośnięta krzakami, chwastami i posiada nieuregulowane brzegi. Widziałem w niej pływajace szczury. Przeraża mnie pustynny wygląd rynku. To zapewne będzie lity plac betonowo- asfaltowo-kostkowy bez zieleni, cienia, krzewów i trawy. Pogratulować włodarzom miasta. A wy mieszkańcy tego miasta (w tym i ja) smażcie się w upał.

Mati (2013-09-26 18:12:55)

Miasto Dynów mogło by pogonić robotników by chociaż trochę zaczęli łatać te dziury. Jeżdżę prawie codziennie przez miasto, szukam miejsca, za każdym razem wpada się w dziury i wyrwy. Jak na razie widać tylko rozkopy nic nowej nawierzchni. Tempo pracy jest "zabójcze". No i nadal pędzące tiry ;/

Wrocławiak (2013-09-24 18:30:49)

Bardzo interesującym miejscem w Dynowie jest Stary Cmentarz z neoromańską kaplicą ( w miejscu d. kościoła św. Krzyża ) , rzeźbami nagrobnymi , obeliskami , krzyżami żeliwnymi. Znajduje się tutaj krypta grobowa , zwieńczona rzeżbą Anioła , w której spoczywa zasłużony dla parafii i miasta ks. Gabriel Sałustowicz , który w swojej działalności budowlanej i gospodarczej był wspomagany przez księcia Sapiehę z Krasiczyna. Stary Cmentarz to takie mini Powązki , miejsce zaznaczone historią Dynowszczyzny , skupiające zabytki sztuki nagrobnej od połowy XIX w. i w swym nastroju - magiczne. Warto również zwiedzić sąsiedni Nowy Cmentarz z grupą rzeżb kamiennych na grobach dziecięcych. Na tych cmentarzach znajdują się także współczesne dzieła rzeźbiarza dynowskiego Bogusława Kędzierskiego.

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane