Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Środa, 27 Październik 2021r. imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

real (2013-11-07 08:55:36)

Nie wiem co tak się piszący czepili jednego tematu , chyba że kryje się pod tym jakaś ukryta intencja. Natomiast chyba już pora na ZÓŁTĄ KARTKĘ za rewitalizację. Jak to może tak wszystko funkcjonować,ale zima tuż tuż to śnieg wszystko przykryje.

Ted (2013-10-23 09:58:37)

Z wypowiedzi Mariana wynika , że już osiągnęliśmy stadium , w którym pokonanie 500 metrowej przestrzeni staje się dylematem. Stąd coraz więcej ludzi z problemami nadwagi. Każdy lekarz potwierdzi iż pierwszą zasadą utrzymania dobrej kondycji i zdrowia jest ruch. Zostawmy cztery kółka w garażu a wykorzystujmy częściej to czym obdarzyła nas natura , a więc nasze kończyny dolne. Park podworski to również swoisty dar dla mieszkańców miasta , które powinno się rozwijać kompleksowo mając również na uwadze wypoczynek i zdrowie obywateli. Dla naszego pożytku dajmy szansę Dynówce , porządkując jej otoczenie chociażby w ramach akcji "Sprzątanie świata ( szczególne zadanie dla młodzieży szkolnej ). Można , przy zachowaniu jej naturalnych walorów , tworzyć spiętrzenia , kaskady, kładki , itp. Najważniejsze aby nie zdegradować w przestrzeni tych miejsc , które dodają miastu urody , a mieszkańcom stwarzają warunki dobrego samopoczucia i zachowania zdrowia.

Danka (2013-10-21 14:24:27)

Każda miejscowość powinna posiadać obowiązujący plan przestrzennego zagospodarowania , wyznaczający tereny zabudowy mieszkaniowej , rekreacyjnej , przemysłowej. I nie ma znaczenia , że teren jest prywatną własnością. Liczy się interes publiczny . Gdyby posłużyć się cyrklem to park podworski akurat znalazł by się w środku miasta. Pieniądze wydane na zagospodarowanie to strzał w dziesiątkę. Miasto bowiem będzie się rozwijać tam gdzie są tereny pod zabudowę. Również należy wyzbyć się zauroczenia motoryzacją . Parking to jest przestrzeń gospodarcza i nie musi być lokalizowany w centrum lecz na obrzeżu w niezbyt eksponowanym miejscu. Tylko miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych powinny być potraktowane priorytetowo i wyznaczone w różnych miejscach. Dynówkę należy odzyskać dla celów krajobrazowych i rekreacyjnych.

Przedmieszczanin (2013-10-14 13:02:58)

Jeżeli już dyskutujemy o zabytkach Dynowa to warto wspomnieć sklepione piwnice , ciągnące się wzdłuż zachodniej pierzei Rynku. Zbudowano je w I poł.XVII w. pod potrzeby składowania win węgierskich.Przywilej składu win miasto uzyskało na początku XVIIw. Ten cenny zabytek jest zapomniany , a przecież stanowił ważny element rozwoju miasta , położonego na szlaku węgierskim. Nie jestem pewien czy w ramach rewitalizacji Rynku pomyślano o zagospodarowaniu tych piwnic z przeznaczeniem np. na winiarnię , klub , muzeum i udostępnienie mieszkańcom i turystom , jak ma to miejsce w Rzeszowie. Nigdy nie jest za póżno aby to zadanie zrealizować przy wsparciu środkami unijnymi.

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane