Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Czwartek, 23 Wrzesień 2021r. imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

Beta (2014-01-29 09:29:41)

Bez wybudowania obwodnicy , nazywanej trasą lubelską , mieszkający przy głównych ulicach będą skazani na dożywotni terror samochodowy , związany z tym hałas i spaliny , a miasto nie wydobędzie się ze stagnacji gospodarczej .

Maks (2014-01-23 15:11:52)

Kompletnie wyciszona jest sprawa dot.budowy obwodnicy. Czy władze miasta ,powiatu ,województwa coś w tym temacie załatwiły.? Jest to priorytetowa inwestycja , która ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom oraz rozwój gospodarczy miasta.

Ada (2014-01-20 15:51:07)

Ostatnie dekady charakteryzuje ogromny boom w zakresie budowy dróg , mostów , kanalizacji oraz tzw rewitalizacji starych miast. Interesuje mnie czy wraz z tym trendem nadąża chociażby szkolnictwo zawodowe , czy w ZSZ pojawiły się specjalizacje adekwatne do potrzeb rynku pracy? Obawiam się iż nadal trwa kształcenie ( przyuczanie do zawodu ) wyłącznie na placu budowy. Potworne bezrobocie , masowe wyjazdy w poszukiwaniu pracy zagranicą , a w kraju liczne upadłości firm budowlanych , nie wywiązujących się z terminowego i jakościowego wykonawstwa robót. Paradoksalnie - w siedzibie powiatu i województwa zrealizowano stosunkowo sprawnie rewitalizację Rynku wraz z otoczeniem ( niektóre kamieniczki odtwarzano od fundamentów ).Czy tak trudno było chwycić kontakt i rozpoznać profesjonalnie działające firmy budowlane w najbliższym otoczeniu? Dynów jest biednym miasteczkiem w porównaniu z Rzeszowem i nie stać go na finansowanie brakoróbstwa ( to najdelikatniejsze określenie , gorsze i bardziej adekwatne jest rozpoczynające się na literę o...., ). Zleceniodawca ma prawo i obowiązek - przed podpisaniem umowy - sprawdzić wiarygodność wykonawcy , pod względem fachowości , dotrzymywania terminów i wymogów jakościowych przy realizacji podobnych robót. To są podstawowe procedury. Ich pominięcie ma znamiona przestępstwa ,popełnionego na koszt jednostki samorządowej i podatników!

lublinianin (2014-01-19 18:58:02)

Trafne spostrzeżenie, zarabiają tysiące na ciepłych posadkach i tak jest wszędzie, aż z ciekawości to sprawdziłem jak dynowscy włodarze sobie radzą ;) i rzeczywiście na bip.dynow.pl są tylko oświadczenia z 2012, ale za to w archiwum na starej wersji są wszystkie dowody na niesprawiedliwość społeczną.

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane