Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Wtorek, 26 Październik 2021r. imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Ksiega gości

real (2014-02-14 23:54:26)

…..Zarząd Województwa chciałby, aby pieniądze znalazły się również na budowę obwodnic: Kolbuszowej, Łańcuta, Przeworska, Tarnobrzega, Dynowa, Oleszyc, Lubaczowa, wspólnej Niska i Stalowej Woli, a także na przebudowę obwodnicy Przemyśla. Znalazły się one na liście 143 strategicznych projektów przesłanych dwa tygodnie temu do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. – Ta lista, do której ostatnio dołączyła również obwodnica Brzozowa, to pokazanie potrzeb Podkarpacia – tłumaczy Bogdan Romaniuk (Prawica RP), wicemarszałek odpowiedzialny w zarządzie za transport….. …..Na pieniądze z Unii oraz z samorządu województwa liczyć będą natomiast miasta leżące przy drogach wojewódzkich, m.in. Dynów. – Już od 2010 roku czynimy starania o obwodnicę – mówi burmistrz miasta Zygmunt Frańczak. – Jest już zrobiona, w uzgodnieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich, 3-wariantowa koncepcja, która jest obecnie oceniana pod kątem zgodności z wymogami ochrony środowiska – dodaje. Koszty najtańszego wariantu obwodnicy – wzdłuż torów nad Sanem – szacowane są na 60 mln zł, zaś najdroższego – zachodniego – na ponad 100 mln. – Ja wierzę, że to się uda, bo przy naszym budżecie środki wojewódzkie to jedyna szansa – przyznaje Frańczak…. „Super Nowości”

Dynowiak (2014-02-10 00:56:52)

Co wy zrobiliście z tego miasta? Ulice rozkopane, planty zrujnowane, stare klony na Mickiewicza wycięte! Zalejcie jeszcze San betonem.

mieszkaniec (2014-02-06 00:34:41)

nasza władza skupiona jest głowie na organizowaniu imprez kulturalnych musimy przyznać że to im wychodzi !! ale nie o to w tym mieście chodzi !!.... pieniądze na dofinansowanie takich inwestycji JAK OBWODNICA są !!!! sam Rzeszów tylko jako miasto w najbliższym okresie skorzysta z programu wartego 3.3 mld zł 3.3 miliarda złotych a nas nie stać nawet na 1% tej kwoty czyli 33 mln zł !! Brzozów już dawno przeskoczył nas w w pozyskiwaniu środków unijnych o lata świetlne w najbliższym czasie Brzozów otrzyma nową obwodnicę dlaczego oni a nie my? Ponieważ władze brzozowa dbają o swoje miasteczko a jak się o coś dba to się o to zabiega i szanuje każdą decyzję o wydaniu złotówki,nasz rynek przygotowany jest jak na razie pod majdan dynowski rodem z UKRAINY !!

Eliza (2014-01-30 09:33:18)

Czy tak nagłaśniane preferencje w wspomaganiu środkami unijnymi rozwoju ściany wschodniej przełożą się chociażby na budowę kilku km obwodnicy ( wyprostowanie drogi wojewódzkiej 835 ).

Nowy wpis

 


 
Twoje imię: *  
Adres email:   
Twój wpis: *  
* Pola wymagane