Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Poniedziałek, 25 Październik 2021r. imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Zespół Szkół w Dynowie

Zespół Szkół w Dynowie

ul. Szkolna 11, 36-065 Dynów

tel. 0(...)16 652 12 51

email: zs1dynow@op.pl

BIP: www.bip.zs.dynow.pl


Dyrektor

mgr Tadeusz Święs

 

Zastępca Dyrektora

mgr Elżbieta Żak 

 

Zastępca Dyrektora

mgr Zbigniew Walus

 

W Zespole Szkół pracuje 59 nauczycieli oraz 12 pracowników obsługi. W jego skład wchodzi Szkoła Podstawowa Nr 1 oraz Gimnazjum.

Do Szkoły Podstawowej uczęszcza 471 uczniów podzielonych na 20 klas. W Gimnazjum uczy się 425 uczniów w 14 oddziałach z Dynowa, Dąbrówki Starzeńskiej, Ulanicy, Huty Poręby i Siedlisk. Nauka odbywa się w 25 klasopracowniach, 2 salach komputerowych z dostępem do Internetu, sali gimnastycznej. Szkoła dysponuje również siłownią, stołówką szkolną, biblioteką oraz świetlicą. W Zespole Szkół pracuje 53 nauczycieli. 49 ukończyło studia wyższe. 4 uzyskało stopień nauczyciela dyplomowanego, 40 posiada mianowanie, 7 jest nauczycielami kontraktowymi, a 2 to stażyści.

 

W administracji pracuje 6 pracowników, którzy obsługują również Szkołę Podstawową Nr 2 oraz Miejskie Przedszkole. Sprawy administracyjne można załatwić w godz. 8:00 – 15:00, tel. 6521131. Sekretariat Zespołu Szkół czynny jest w godz. 8:00 – 15:00, tel. 6521251.

Sprawne funkcjonowanie szkoły byłoby niemożliwe bez 12 pracowników obsługi.

 

Staramy się być szkołą przyjazną, otwartą na współpracę ze środowiskiem lokalnym, umożliwiającą uczniom wszechstronny rozwój intelektualny, kulturalny, fizyczny, dążącą do ukształtowania rzetelnych, odpowiedzialnych, pełnych zapału młodych ludzi potrafiących swobodnie poruszać się we współczesnym świecie, zaplanować swoją przyszłość jednocześnie szanujących tradycje narodowe i rodzinne.

W obecnym roku szkolnym 21 nauczycieli prowadzi bez wynagrodzenia zajęcia pozalekcyjne. Korzysta z nich 139 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz 324 Gimnazjum. W Zespole Szkół działa Samorząd Uczniowski, Drużyna Harcerska, Szkolna Kasa Oszczędności, Uczniowski Klub Sportowy, Gimnazjalny Klub Europejski, wydawana jest gazetka szkolna. Prężnie działa Rada Rodziców.

Nasi uczniowie z sukcesami uczestniczą w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. Uczniowie przy pomocy nauczycieli cyklicznie przygotowują uroczyste apele z okazji rocznic narodowych, świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy oraz Dnia KEN i Dnia Kobiet. W każdym roku szkolnym w Zespole Szkół organizuje się liczne wycieczki oraz wyjazdy do kina i teatru.

 

Szczegółowe informacje dotyczące pracy szkoły zawarte są na witrynie internetowej www.zs.dynow.pl