Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Poniedziałek, 25 Październik 2021r. imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Jolanta Miklasz - Pyś

Już od dzieciństwa malarstwo było jej pasją. Pierwsze wystawy to w latach siedemdziesiątych wystawa surrealistycznych lalek i wystawa zatytułowana "Portret" w Piwnicy pod Baranami. W tym czasie współpracowała również jako scenograf ze studenckim teatrem 39 (scenografie i kostiumy m.in. do "Surrealistów" i "Szkoły błaznów" Chelderodego). Obecnie zajmuje się malarstwem sakralnym, pejzażem, portretem. Maluje biżuterię na kamyczkach.

W 2005 roku brała udział w dwóch zbiorowych wystawach w Bieszczadach i jednej w Krakowie.

 


"Galeria na Zabramie" (fot. M. Choma)

 

Jesienią 2004 roku została otwarta w Dynowie przy ul. Piłsudskiego, pierwsza na tym terenie galeria nazwana "Galeria na Zabramie". Mieści się ona w starym domu po dziadkach Wiktorii i Józefie Pysiach.

 

Właściciele galerii - p.Jolanta Pyś - Miklasz oraz jej mąż Janusz Miklasz - artysta rzeźbiarz stworzyli tutaj niepowtarzalny klimat. Z ich gościnności korzystają inni zaprzyjaźnieni artyści, którzy realizują tu swoje twórcze marzenia.

 


Biżuteria na kamyczkach - prace p. J. Miklasz - Pyś
(fot. M. Choma)

 

W galerii oprócz prac właścicieli znajdują się witraże i lampy witrażowe brata p.Joli - p.Jacka Pysia, grafiki autorstwa p. Krystyny Hierowskiej, fotografie nieżyjącego p.Henryka Rogozińskiego, grafiki p.Iwony Ornatowskiej-Semkowicz, pastele p.Ewy Man - artystki, która 25 lat spędziła w Walii oraz obrazy p.Joanny Stożek - prof. architektury Politechniki Krakowskiej.


Ściany galerii zdobią także prace artystek bieszczadzkich: ikony p.Jadwigi Denisiuk i p.Teresy Goździeckiej oraz pastele p.Agnieszki Kwiatkowskiej-Słowik.