Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Niedziela, 12 Lipiec 2020r. imieniny: Brunona, Jana, Wery
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Wieczór „Piwnicy Pod Baranami” w Jej 50-leciu (2006-06-24)

Tłumy wielbicieli klimatów Krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, pięknej muzyki, poezji i sztuki zgromadziły się w sobotni wieczór (24.06.2006) na rynku miasta, by wziąć udział w niezapomnianym jubileuszowym Wieczorze Piwnicy pod Baranami.


Wystąpili dla nas Marek Pyś i Maciej Ferlak z przyjaciółmi prezentując bardzo udaną adaptację opowiadania Wiesława Dymnego - „Oskarżony - Wilem Rusin„. Ponad godzinny spektakl znakomicie przyjęty przez dynowską publiczność łączył w sobie elementy humoru, dowcipu a także powagi i patriotycznej refleksji.

 

Gwiazdą wieczoru był bard Piwnicy Leszek Wójtowicz, który wystąpił ze swoim recitalem składających się zarówno ze starych i nowych piosenek. Nie zabrakło takich utworów jak: "Moja litania", "Spójrz na mnie Europo", "Jak trawa" czy "Wieża paradoksów".

Sam artysta wspomina ten wieczór w Dynowie: „...W trakcie mojego występu zmierzch gęstniał coraz bardziej i coraz piękniej. Nieopodal San błękitniał i błękitniał ukontentowany reakcją Dynowian i Przybyłych na moje ballady i opowieści. Warto grać kiedy Publiczność tak wrażliwa. Na koniec niekłamane oklaski na stojąco...” - www.wojtowicz.net.pl

 

Zobacz galerię fotografii z  imprezy:
Wieczór „Piwnicy Pod Baranami”