Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Niedziela, 12 Lipiec 2020r. imieniny: Brunona, Jana, Wery
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

XL Dni Pogórza Dynowskiego – 570 lat Miasta Dynowa (2006-06-23)

W dniach od 22 – 25 czerwca 2006 r.  w Dynowie odbyły się XL Dni Pogórza Dynowskiego w ramach obchodów 570 – lecia Miasta Dynowa.

XL Dni Pogórza Dynowskiego rozpoczął tradycyjny Jarmark Dynowski.
Po odegraniu przez Strażaków OSP Hejnału Miasta, nastąpiło oficjalne otwarcie, którego dokonała Burmistrz Miasta Anna Kowalska wraz  z Zbigniewem Irzykiem – Zastępcą Burmistrza Miasta Dynowa.
Tego dnia przy wtórach kapel ludowych mogliśmy podziwiać pokazy garncarstwa, tkactwa, koronki, wikliny a także rzeźby i malarstwa.

 

Kolejnym punktem programu dnia była „Żakinada” - korowód przebierańców, w którym uczestniczyły dzieci z Miejskiego Przedszkola w Dynowie. Po prezentacjach strojów, rozstrzygnięto konkurs na najbardziej oryginalne przebranie.

 

Podczas pierwszego dnia obchodów XL Dni Pogórza Dynowskiego nie mogło zabraknąć prezentacji dziecięcych i młodzieżowych zespołów artystycznych Dynowskich Szkół. Wystąpili między innymi uczniowie Zespołu Szkół w Dynowie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dynowie - Bartkówce, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie. Nie zabrakło również pokazów najmniejszych, przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola. Gościem specjalnym pokazu była Dziecięca Estrada Tańca GOK z Frysztaka.

 

Wieczorem burzowe chmury nad Dynowem rozproszył niezwykły koncert Przemyskiego Chóru GOSPEL. Chór działający już od 2000 r. propaguje muzykę gospel, a co za tym idzie wartości chrześcijańskie.
Przemyski Chór Gospel ma na swoim koncie szereg koncertów w kraju i za granicą. 22 czerwca 2006 r., zaśpiewali na Rynku Miasta Dynowa.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii:

cdn...