Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Wtorek, 28 Czerwiec 2022r. imieniny: Florentyny, Ligii, Leona
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

XIX Dynowski Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek - Zaproszenie (2015-12-07)

XIX DYNOWSKI MŁODZIEŻOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie Towarzystwo Przyjaciół Dynowa oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

Zapraszają na XIX DYNOWSKI MŁODZIEŻOWY KONKURS KOLĘD
I PASTORAŁEK, który odbędzie się 16 stycznia 2016 r. (sobota) w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Dynowie o godz. 15.00.

W przerwie konkursu wystąpi Kapela Ludowa „Dynowianie”, która działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie pod kierunkiem Jacka Marszałka.

Długoletnia tradycja konkursu świadczy o tym, że wciąż żywa na Naszym terenie jest tradycja śpiewania kolęd oraz przekazywania jej kolejnym pokoleniom młodych ludzi ze szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych. Dzieje się tak ponieważ celem konkursu jest właśnie popularyzowanie i podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd.Udaje Nam się to w Dynowie od dziewiętnastu lat dzięki zaangażowaniu licznego grona animatorów kultury, społeczników,szkół, władzom samorządowym oraz mieszkańcom Dynowa i okolic,którzy na to wydarzenie przybywają całymi rodzinami.

celem konkursu jest:

  • Popularyzowanie i podtrzymanie tradycji śpiewania kolęd;

  • Stworzenie szansy dla młodzieży do zaprezentowania się szerszej widowni;

  • Upowszechnianie tzw. „domowego kolędowania”.


W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkół średnich oraz uczniowie gimnazjów (bez udziału nauczycieli w konkursie), którzy zaprezentują dwie kolędy (w tym jedną tradycyjną)wykonane indywidualnie lub zbiorowo. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie trzech uczestników (zespoły).

Kryteria oceny:

  • dobór repertuaru,

  • aranżacja,

  • interpretacja

  • ogólny wyraz artystyczny

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody symboliczne w postaci Złotej, Srebrnej i Brązowej Bombki oraz kolędowe sakiewki i nagrody rzeczowe. Poza tym przyznane zostaną wyróżnienia.

Zgłoszenia udziału w konkursie zawierające tytuł utworu, imię i nazwisko wykonawcy oraz nazwę szkoły i klasę lub inne dane prosimy składać do 10 stycznia 2016 r.na adres:
Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
ul. Ks. Ożoga 10; 36-065 Dynów
lub na adres e-mail: mok@dynow.pl

Konkurs odbędzie się w auli LO w Dynowie
w dniu 16 stycznia 2016 r. o godz. 15.00

Karta zgłoszenia i regulamin do pobrania: wym-1449139157916

Więcejinformacji pod numerem telefonu: Koordynator Grażyna Malawska,166521806, 606-835762