Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Środa, 23 Wrzesień 2020r. imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Wigilia Miejska 2014 (2014-12-22)


Dynowską tradycją stały się corocznie organizowane w okresie przedświątecznym spotkania przy Szopce na Rynku Miasta. Tegoroczna Miejska Wigilia rozpoczęła się w czwartek 18 grudnia 2014r. o godzinie 12:00.Organizatorem spotkania była Rada Miasta Dynowa, Przewodnicząca Rady Miasta Dynowa, Burmistrz Miasta, Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie oraz liczni sponsorzy i darczyńcy, dzięki którym obok szopki na rynku ustawiono wigilijny stół, obfitujący w tradycyjne świąteczne potrawy. Nie zabrakło dla nikogo kwasówki, wigilijnego barszczu, grzybowej czy pierogów, za co serdecznie w imieniu organizatorów dziękujemy darczyńcom.

Na spotkanie wigilijne przybył również św. Mikołaj który rozdawał drobne upominki i słodycze wszystkim dzieciom zgromadzonym przy szopce. Swoimi występami spotkanie uświetniły dzieci z przedszkola i młodzież dynowskich szkół.

Również tego dnia dynowscy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju -ogień z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem będący symbolem miłości i pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju wraz z świątecznymi życzeniami trafiło do wszystkich zakładów pracy, instytucji, szkół i domów mieszkańców naszego miasta.

Nie zapomniano również o wspólnym kolędowaniu, łamaniu się opłatkiem i życzeniach świątecznych.

Zapraszamy do oglądania fotogalerii z uroczystości: