Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Środa, 27 Październik 2021r. imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

95 lecie OSP Dynów – Przedmieście (2008-07-15)

To już 95 lat kiedy mieszkańcy Dynowskiego Przedmieścia utworzyli jednostkę Ochotników gotowych w każdym czasie służyć pomocą potrzebującym, wypełniać strażacką powinność wobec drugiego człowieka i społeczności  lokalnej. Tę szlachetną tradycję kontynuowały kolejne pokolenia strażaków - ochotników, a postawione przez  przodków 95 lat temu cele i zadania, realizowane są przez druhów OSP Dynów – Przedmieście do dnia dzisiejszego.


Święto OSP Dynów – Przedmieście rozpoczęła msza święta w intencji strażaków odprawiona w kościele parafialnym w Dynowie. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe zaproszonych jednostek, strażacy, władze lokalne oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta.

Dalsza część uroczystości odbywała się już na placu Domu Strażaka na dynowskim przedmieściu i rozpoczęła się od uroczystego przemarszu pocztów sztandarowych i zaprzyjaźnionych jednostek  z towarzyszeniem orkiestry dętej z OSP Dynów. Po krótkim raporcie i powitaniu przez gospodarza uroczystości Prezesa Leonarda Prokopa nastąpiła chwila na gratulacje, wyróżnienia i pochwały. Między innymi swoje gratulacje złożył Burmistrz Miasta Dynowa Zygmunt Frańczak, Radny Rady Powiatu Rzeszowskiego Aleksander Stochmal, a także list gratulacyjny wystosował Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jan Bury.  Wystąpienia zaproszonych gości zakończył odczyt okolicznościowego referatu  przedstawiającego historię jednostki.

 

Uroczystość była również doskonałą okazją do zaprzysiężenia członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Po ślubowaniu na sztandar, szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej zasiliło  siedmiu nowych druhów. Część oficjalną  zakończył koncert Orkiestry Dętej OSP Dynów  i  następnie wspólny obiad w remizie.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii uroczystości: