Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Środa, 27 Październik 2021r. imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

XLI Dni Pogórza Dynowskiego - reportaż (2007-06-27)

W minionym tygodniu zakończyły się kolejne, już XLI DNI POGÓRZA DYNOWSKIEGO. Mieszkańcy, ich goście oraz coraz częściej odwiedzający te tereny turyści nie mają powodów do narzekań.

 

W pierwszym dniu po odegraniu hejnału miasta (którego autorem jest zasłużony kapelmistrz Tadeusz Dymczak) na scenie „zakrólował” folklor ludowy (Kapela „Dynowianie”) i uliczny (Kapela „Beka” z Przeworska i miejscowa Kapela „Tońko”). Małomiasteczkowego kolorytu dodał występ świetnej Orkiestry Dętej z Brzozowa. Młodzież dynowskich szkół bawiła się świetnie na Żakinadzie. Wieczorem natomiast miłośnicy teatru mogli obejrzeć sztukę „Pani Dulska” w wykonaniu artystów-amatorów z Brzozowskiego Domu Kultury.

 

Drugi dzień należał do młodzieży: rozpoczął się festynem sportowym „Na dobry początek wakacji” na stadionie miejscowego LKS, zakończył zaś wieczorem przeglądem zespołów rockowych i koncertem zespołu „Postmortem”.

 

W następnym dniu pałeczkę przejęła redakcja regionalnego miesięcznika „Dynowinka”, który w tym roku obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Zorganizowała ona I Turniej Koszykówki Ulicznej o Puchar Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dynowa, który wygrała drużyna reprezentująca miejscową firmę „Sówpol”. Mieszkańców Dynowa skutecznie rozśmieszał zaproszony przez organizatorów rzeszowski Kabaret „Kaczka Pchnięta Nożem”. Jednak największym powodzeniem wśród dzieci i dorosłych cieszył się konkurs „Rzut kaloszem w 15” , rozpoczęty celnym rzutem przez Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dynowa. Na specjalnym redakcyjnym spotkaniu, na którym otwarto wystawę „Artyści „Dynowinki” i ich prace” Burmistrz Miasta nagrodził członków redakcji i współpracowników Gazety-Jubilatki okolicznościowymi dyplomami.

 

W ostatnim dniu dzieci bawili aktorzy z zespołu teatralnego „Studio Mobile”, natomiast dorosłych – zespół „Folklorny Subor” ze Stropkowa (Słowacja), zespół góralski „Turnioki” oraz miejscowy zespół „Bocca della Verita”, który został przez mieszkańców Dynowa owacyjnie przyjęty po 4-letniej przerwie.

 

Dni Pogórza Dynowskiego tradycyjnie zakończył pokaz ogni sztucznych i festyn na rynku miasta.


 

Artykuł zaczerpnięto z prasy lokalnej
Autor tekstu: M.J.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogaleri imprezy:

XLI Dni Pogórza Dynowskiego - Jarmark Dynowski 

XLI Dni Pogórza Dynowskiego - Na sportowo i rockowo

XLI Dni Pogórza Dynowskiego - 15 lat DYNOWINKI

XLI Dni Pogórza Dynowskiego - Bawmy się razem