Oficjalny serwis internetowy Miasta Dynów
     Wtorek, 28 Czerwiec 2022r. imieniny: Florentyny, Ligii, Leona
Strona główna Kontakt Mapa Strony

Aktualności

Finał XL Dni Pogórza Dynowskiego (2006-06-25)

25 czerwca 2006 r. był dniem wspólnej zabawy dzieci i dorosłych. Ostatni dzień XL Dni Pogórza Dynowskiego rozpoczął się konkursami, zabawami i skeczami dla najmłodszych, które poprowadzili aktorzy teatru Studio Mobile. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy grupy akrobatycznej Zespołu Szkół z Ulanowa, koncert zespołu Navrat z Vranowa nad Toplou i gwiazdy wieczoru greckiego zespołu Zorba.

Wieczór „Piwnicy Pod Baranami” w Jej 50-leciu (2006-06-24)

Tłumy wielbicieli klimatów Krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, pięknej muzyki, poezji i sztuki zgromadziły się w sobotni wieczór na rynku miasta, by wziąć udział w niezapomnianym jubileuszowym Wieczorze Piwnicy pod Baranami. Wystąpili dla nas Marek Pyś i Maciej Ferlak z przyjaciółmi prezentując bardzo udaną adaptację opowiadania Wiesława Dymnego - „Oskarżony - Wilem Rusin„. Gwiazdą wieczoru był bard Piwnicy Leszek Wójtowicz, który wystąpił ze swoim recitalem...

XL Dni Pogórza Dynowskiego – 570 lat Miasta Dynowa (2006-06-23)

W dniach od 22 – 25 czerwca 2006 r. w Dynowie odbyły się XL Dni Pogórza Dynowskiego w ramach obchodów 570 – lecia Miasta Dynowa. XL Dni Pogórza Dynowskiego rozpoczął tradycyjny Jarmark Dynowski. Po odegraniu przez Strażaków OSP Hejnału Miasta, nastąpiło oficjalne otwarcie, którego dokonała Burmistrz Miasta Anna Kowalska wraz z Zbigniewem Irzykiem – Zastępcą Burmistrza Miasta Dynowa. Tego dnia przy wtórach kapel ludowych mogliśmy podziwiać pokazy garncarstwa, tkactwa, koronki, wikliny a także rzeźby i malarstwa...

II Dynowski Plener Rzeźby i Malarstwa (2006-06-22)

W dniach 16-23 czerwca 2006r. w Dynowie już po raz drugi odbywał się Plener Rzeźby i Malarstwa. W plenerze uczestniczyli uczniowie Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanym oraz Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie. W plenerze malarskim uczestniczyli: Justyna Zabrzewska, Sylwia Mocała, Daria Potempa, Aleksandra Kuziel z Zakopanego oraz Paweł Dziura z Dynowa. Malarzami opiekowała się prof. Małgorzata Rosińska ze Szkoły im. A. Kenara w Zakopanem.

XLIX Sesja Rady Miasta (2006-06-21)

Zapraszamy do wzięcia udziału w obradach XLIX sesji Rady Miasta IV kadencji 2002—2006 w dniu 30 czerwca 2006 roku o godz. 9:30 w sali narad Urzędu Miasta Dynów ul.Rynek 2.

XL Dni Pogórza Dynowskiego (2006-06-16)

Burmistrz Mista Dynowa i Miejski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dynowie zaprasza w dniach od 22 – 25 czerwca 2006 r. na obchody XL Dni Pogórza Dynowskiego.
Dni Pogórza Dynowskiego to impreza, która ma na celu promocję turystyczną i kulturalną Pogórza Dynowskiego, propagowanie folkloru, twórczości amatorskiej rodzimych i zaprzyjaźnionych społeczności lokalnych a także wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w życiu miasta i regionu oraz wymianę doświadczeń. W tym roku dodatkowo świętować będziemy 570 –lecie Miasta Dynowa.

POGÓRZAŃSKA NUTA (2006-05-21)

21 maja 2006 roku, na Rynku Miasta w Dynowie odbył się przegląd kapel w ramach XL Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą. Impreza została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dynowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Po wysłuchaniu 8 Kapel Ludowych i 8 Solistów Instrumentalistów oraz 2 duetów w konkursie Duży -Mały, Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia...

Widowisko plenerowe pt. Matce Mojego Pana (2006-05-14)

13 maja 2006 r. już po raz piąty mogliśmy uczestniczyć w widowisku plenerowym przygotowanym przez uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dynowie, Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców, Proboszcza Parafii p.w. św. Bartłomieja oraz Miejski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dynowie. Tegoroczne widowisko pt. "Matce Mojego Pana", na które składał się montaż słowno muzyczny w wykonaniu uczniów i absolwentów SP Nr 2 w Dynowie oraz występy zaproszonych gości zgromadziło liczną publiczność.